Szary Trop

Od wczesnych godzin rannych 8 marca drużyny harcerskie i zuchowe brały udział w grze terenowej o tematyce historycznej / ogólnie Krakowskie Szare Szeregi / –  zwieńczeniem tych wysiłków był apel Szczepu przy tablicy naszego Patrona  Sumaka Śmiałego.

W uroczystości tej brał udział Sztandar Piątki oraz Sztandar Stowarzyszenia  Szarych Szeregów Odział Kraków z delegacją Zarządu – na czele z Przewodniczącym Hm Zbigniewem Wilkiem  Tapirem Mocnym.

Ważnym akcentem tego spotkania była obecność jednego z najstarszych Druhów Piątki Krakowskiej  90 letniego  Dh. Erwina Gaudyna / tu bardzo dziękuję Żurawiowi Rozważnemu za opiekę nad naszym Seniorem./

O godzinie 14.00 specjalnie dla nas  w Bazylice / Klasztorze/ Karmelitów ‘’Na Piasku” odbyła się Msza Święta w intencji wszystkich Piątaków którzy odeszli na wieczną wartę.

Msza ta była celebrowana  przez Kapelana Okręgu Małopolskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej o. Jacka Siepsiaka SJ który do zgromadzonych skierował tematycznie  historyczną  homilię.

Po mszy św. na dziedzińcu przed kościołem długo jeszcze kłębiły się tłumy harcerzy i zuchów żegnających się po fajnie i twórczo  spędzonej niedzieli…

Kolejny już 39-ty  Szary Trop przeszedł do historii.

Na zakończenie w imieniu Rady Kręgu Totemowego Synów i Dzieci Pioruna składam gorące podziękowania  Organizatorom i Komendzie Szczepu Wichry za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie akcji Szary Trop.

 

Wilk Gospodarny

Wódz

 

Comments are closed.