111-lecie Piątki Krakowskiej

W sobotę 24 września odbyły się centralne uroczystości związane z historią Piątki Krakowskiej- jednej z najstarszych drużyn harcerskich w Polsce.

Obchodziliśmy 111 rocznicę powstania Piątej Krakowskiej Drużyny Harcerzy, 86 rocznicę zawiązania Kręgu Totemowego Synów i Dzieci Pioruna oraz 101 rocznicę utworzenia Gromady  Zuchowej przy Piątce Krakowskiej.

Po świetnie przygotowanej  mszy świętej w pięknym barokowym kościele p.w. Apostołów Piotra i Pawła na  dziedzińcu arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu zjawiło się  ponad 120 zuchów harcerzy i instruktorów Szczepu oraz ponad 50- ciu  seniorów Piątki- członków Kręgu Totemowego i Przyjaciół Piątki.

Piękny słoneczny dzień został wypełniony harcerską grą terenową oraz piknikiem na terenie Fortu 52a Łopianka –Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego a wspólne ognisko zakończyło ten wspaniały historyczny już dzień.

W imieniu Rady Kręgu Totemowego pragnę złożyć podziękowanie i gratulacje Organizatorom tego Jubileuszu za olbrzymi wkład w przygotowanie i przeprowadzenie wszystkich elementów uroczystości.

Były to dla nas wszystkich piękne chwile w pięknej  na wysokim poziomie harcerskiej oprawie.

 

Zdjęcia z wydarzenia:

 

 

 

Czuwaj

Wilk Gospodarny

Comments are closed.