Szary Trop – 16 maja 2026 – tym razem pogoda nas nie rozpieściła ale impreza odbyła się zgodnie z planem a więc historyczna gra terenowa po Krakowie i apel poległych na placu gen. Władysława Sikorskiego sztandar , rozkaz i nagrody dla zwycięzców.
Przypomnę tylko, że plac Jabłonowskich / po wojnie Sikorskiego / jest wpisany w naszą historię: tu w okresie międzywojennym odbywały się uroczyste zbiórki Drużyny np. z okazji 3 Maja które w tym czasie było jednym z największych świąt państwowych / ustanowione 1 919 roku /, obok przy ulicy Garncarskiej jest tablica pamięci patrona Szczepu phm. Staszka Okonia odsłonięta w 1986 roku : tak tak 40 –lecie, czas płynie …
To nasze miejsca – nieco dalej ul.Kochanowskiego 5 – pierwsza siedziba Piątki – zaplecze magazynowe i harcówka.
Pamiętajmy o tym w następnym roku, przy kolejnym Szarym Tropie.
Dziękuję Organizatorom i Wszystkim obecnym na tej uroczystości.

